• Αναζήτηση

H Μαύρη Θύελλα, εύκολα 0-2 τον Τηλυκράτη στην Ηλιούπολη!

Το… στόμα  του λαλίστατου – τραγικού  – Φανή Γκέκα (sic) έκλεισε σήμερα  η εξαιρετική Μαύρη Θύελλα  στην Ηλιούπολη και η ομάδα  του Αποστόλη Τερζή,  σαφώς  ανώτερη σε όλη  την διάρκεια  του αγώνα  νίκησε  πολύ  εύκολα  τον αδύναμο  Τηλυκράτη  με 0-2 και βάζει  τώρα  πλώρη  για ακόμη καλύτερα  επιτέλους  πράγματα  στον νότο  της Super League 2!

Έκλεισε το στόμα  του… πολυλογά Γκέκα η Μαύρη Θύελλα,  εύκολα  0-2 τον Τηλυκράτη στην Ηλιούπολη! (+pics)

Τα υπόλοιπα  όμως  για αυτόν  τον άκρως προκλητικό “προπονητή” των τυπικά  γηπεδούχων,  σήμερα  στις 22:30′ το βράδυ,  στην εκπομπή  του Σωτήρη Γεωργούντζου,  στο φοβερό  βέβαια  κανάλι  του Sportstonoto.gr  (στο Sportstonoto) στο YouTube!!!

Η ωραία σήμερα ΜαύρηΘύελλα –  στο παιχνίδι  μας τώρα  – νίκησε εκτός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-0 και ανέβηκε στους 29 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 15 πόντους.
Οι ασπρόμαυροι είχαν τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και έκαναν το 1-0 με το γκολ από το σουτ του Πασά στο 18′ λεπτό. Η “μαύρη θύελλα” προηγήθηκε με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με το…καλημέρα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με το γκολ από την κεφαλιά του Ματέους Άλβες, οποίος να σημειωθεί πως έχει  (όπως  και ο Γιώργος Ράλλης) τα γενέθλιά  του σήμερα! Η Καλαμάτα διατήρησε το προβάδισμα της στα επόμενα λεπτά και νίκησε εκτός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-0.

Διαιτητής: Φωκάς (Αχαΐας). Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Ισακοβίδης (Λακωνίας). Κίτρινες: Χατζητερζόγλου – Μπαράλες. Κόκκινες: Άριστοι όλοι τους σήμερα  στο γήπεδο της Ηλιούπολης.

Τηλυκράτης (Γκέκας): Τζελέπης, Ρίζος, Ρουγκάλας, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος (70′ λ.τ Τεγούσης), Πέρεζ, Μπελεβώνης, Ντοναλντόνι, Τόσκα (54′ Σπανουδάκης), Φοφανά, Νιφορόπουλος (54′ Περιστέρης).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, ΣτρούγγηςΚαραϊσαλίδης, Κάτσε, Κοζορώνης (81′ Κωνσταντινόπουλος), Ματέους (90′ Γρίβας), Μπαράλες (81′ Μορένο), Ελιβέλτο (75′ Ακόστα), Πασάς (90′ Κωστούλας).