• Αναζήτηση

Καλαμάτα-Αιγάλεω 1-0: Λύτρωση στο 98′ με Γρίβα!!!!

Η Καλαμάτα στατάλησε για ακόμη έναν αγώνα το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο αν και είχε την υπεροχή, δεν εύρισκε τρόπο να απειλήσει την εστία του Αιγάλεω

Με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο (30-40) όπου έκανε αισθητή την παρουσία της με Πασά και Ακόστα, το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς φάση μπροστά από τις δύο εστίες.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στο ίδιο τέμπο με την Καλαμάτα να έχει υποψία τελικής με τον Κατάλντι. Όσο περνούσε η ώρα η Μαύρη Θύελλα γινόταν πιο επιθετική κι έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπράλες στο 84′ και το 90′ με τον Τάτο.
Ωστόσο, ο Γρίβας, ήταν αυτό που γλίτωσε τη Μαύρη Θύελλα από νέο κάζο, καθώς στο 8ο λεπτό των καθηστερήσεων μετά από κεφαλιά-ασίστ του Μπαράλες και ωραίο τελείωμα, νίκησε τον Κατσιμήτρο για το 1-0!

Δείτε το γκολ του Γρίβα πατώντας εδώ!

Τον αγώνα παρακολούθησε από την κερκίδα το νέο απόκτημα της Μαύρης Θύελλας Μαξίμ Κόβαλ, ο οποίος έκανε δηλώσεις στον φακό του sportstonoto.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Πουλόπουλος (Πειραιά) με βοηθούς τον κ. Γεωργακόπουλο (Πειραιά) και την κα Παπαδοπούλου (Μακεδονίας). Άριστοι όλοι  τους.

Καλαμάτα (Μάκης Χάβος): Λαδάς, Καρασαλίδης, Κωστούλας, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Κάτσε, Κοζορώνης (46′ Κατάλντι), Τάτος, Ακόστα (74′ Γρίβας), Κωτσόπουλος (63′ Μπαράλες), Πασάς.

Αιγάλεω (Νίκος Παντέλης): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης, Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ, Ραμίρεζ (73′ Νταβιώτης), Τάμπας, Σταμένκοβιτς (60′ Μπαστακός).

πηγή: sportsnoto.gr