• Αναζήτηση

Καλαμάτα-Χανιά 0-2: Ήττα “μαχαιριά” σε γεμάτο γήπεδο…

Τα Χανιά αιφνιδίασαν την Μαύρη Θύελλα σήμερα  στη  Παραλία  και πήραν ανέλπιστα θα λέγαμε εύκολα  μια πολύ  μεγάλη  νίκη  με σκορ  0-2… Σε αυτό  βοήθησε βέβαια και το αμφισβητούμενο πέναλτι  που πήραν  από τον ρέφερι … Παπαδόπουλο, στο 48′!

Η Καλαμάτα ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και απείλησε με τον Ακόστα στο 29′ και το 36′. Αυτή των Χανίων δεν κατάφερε να κάνει αισθητή την παρουσία της στην εστία του Γιαννίκογλου στο α’ ημίχρονο, κράτησε όμως με άνεση το 0 στα μετόπισθεν.
Στο 50′ ο διαιτητής “είδε” χέρι του Ραπόσο σε σέντρα του Μανουσάκη και σφύριξε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μάναλης κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Κρήτης.
Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Καλαμάτα ρίσκαρε ανεβαίνοντας ψηλά για την ισοφάριση.
Ωστόσο, με ένα κεραυνό εκτός περιοχής ο Μάνος (87′) νίκησε τον Γιαννίκογλου κάνοντας το 0-2, σφραγίζοντας την νίκη για τα Χανιά.

Στο ημίχρονο βραβεύθηκε ο παλαίμαχος άσος της Μαύρης Θύελλας, Λεωνίδας Δαμιανάκος. Τον αγώνα  παρακολούθησε και ο πρόεδρος  της Super League 2, Πέτρος Μαρτσούκος.

Καλαμάτα-Χανιά 0-2: Ήττα “μαχαιριά” σε γεμάτο γήπεδο… (+pics)

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Μεϊντάνας (Αχαΐας). Παράπονα από την Μαύρη Θύελλα  για την φάση του πέναλτι. Μια φάση που όρισε πολύ  την εξέλιξη του αγώνα…

Κίτρινες Matheus Alves (43′)/ Λεμονής (28′), Muller (42′).

Θερμό επεισόδιο του προκλητικού Βρέντζου με φιλάθλους (!)στην Παραλία, μετά το τέλος του άτυχου αγώνα για τη Μαύρη Θύελλα κόντρα στα Χανιά ..

Ο Γιώργος Βρέντζος ήρεμος, πριν αρχίσει το ματς βέβαια. .

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Γιαννίκογλου, Raposo, Arribas (71′ Κωστούλας), Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Matheus Alves (86′ Ρόβας), Benitez (66′ Κατάλντι), Τάτος, Acosta (66′ Γρίβας), Πασάς (86′ Καμπράλ), Barrales.
ΧΑΝΙΑ: Καλογεράκης, Nikolic (62′ Τσέλιος), Syla (74′ Σερβιλάκης ), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Diaz, Λεμονής, Μπουρσέλης (62′ Κατσούρρι), Muller (46′ Ελευθεριάδης), Μάναλης (71′ Μάνος), Μανουσάκης.

πηγή: sportsnoto.gr