Ασύλληπτες εικόνες στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» για την τεράστια πρόκριση του Ολυμπιακού. Οι ερυθρόλευκοι πέρασαν στα ημιτελικά του Conference League, επικρατώντας 2-3 στα πέναλτι της Φενερμπαχτσέ μέσα στην Τουρκία.
Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» από οπαδούς του Ολυμπιακού που αποθέωσαν την αποστολή των ερυθρόλευκων μετά την τεράστια πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League.
Ο Ολυμπιακός έζησε μία ιστορική βραδιά. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 3-2 της Φενερμπαχτσέ στα πέναλτι και πήραν το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Conference League, εκεί όπου περιμένει η Άστον Βίλα.
Ο κόσμος των ερυθρόλευκων έστησε πρώτα πάρτι στο Πασαλιμάνι, ωστόσο η γιορτή μεταφέρθηκε στο «Ελευθέριος Βενιζέλος».
Τι κι αν ήταν μετά τις 6 το πρωί, οπαδοί του Ολυμπιακού υποδέχθηκαν την αποστολή με τον πιο θερμό τρόπο.
![https://cdn.np-media.gr/media/news/2024/04/19/104477/photos/snapshot/OLYMPIAKOS21556_EUROKINISSI_19042024.jpg](https://cdn.np-media.gr/media/news/2024/04/19/104477/photos/full/OLYMPIAKOS21556_EUROKINISSI_19042024.jpg)
Τα συνθήματα και τα καπνογόνα έδιναν και έπαιρναν, με την ατμόσφαιρα να πάλλεται όταν οι ποδοσφαιριστές και το προπονητικό τιμ των Πειραιωτών έκαναν την εμφάνισή τους.
Μυθική η υποδοχή των ηρώων του Ολυμπιακού, που πέτυχαν την ιστορικότερη πρόκριση στην ευρωπαϊκή ιστορία του Θρύλου.
Φωτογραφίες: Eurokinissi