• Αναζήτηση

Θρίαμβος για τη “Μαύρη Θύελλα” 3-0 την Λάρισα για το Κύπελλο Ελλάδας

94′ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ. Θρίαμβος για την Μαύρη Θύελλα που με τρια γκολ του Αλεξόπουλου διέλυσε 3-0 την Λάρισα!

94’ ΓΚΟΛ 3-0 Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ! Και πάλι ο Αλεξόπουλος έφυγε στην κόντρα και πλάσαρε τον Ρίστιτς σημειωνοντας χατ τρικ!

89′ Κίτρινη στον Μπάλλα για διαμαρτυρία

87′ Ένταση μεταξύ Στεφανάκου και Καρανίκα γιατί ο πάικτης της ΑΕΛ δεν έβγαλε την μπάλα εκτός αγωνσιτικού χώρου καθώς στο έδαφος ήταν τραυματισμένος ο Αλεξόπουλος. Ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας είδε την κίτρινη

83’ Δεύτερη κίτρινη στον Γκόλια για μαρκάρισμα στον Αλεξόπουλο. Με δέκα παίκτες η Λάρισα για το υπόλοιπο του αγώνα

81′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Τσιβελεκίδης στην θέση του Μάκου

77’ Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Χαρλέπας στην θέση του Κουϊρουκίδη

72′ ΓΚΟΛ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-0! Ο Αλεξόπουλος έκανε την κούρσα απο δεξιά, μπήκε στην περιοχή και με παλ΄σε στην απένατι γωνία νίκησε για δεύτερη φορά τον Ρίστιτς

70’ Ο Ντάουτα γλίστρησε και έχασε την μπάλα ενώ ήταν σε θέση βολής εντός περιοχής και δεξιά

69′ Αλλαγή για την Λάρισα. Ο πινάκας στην θέση του Ζιζιτς

66’ Σέντρα του Στεργίδη απο δεξιά, ο Ρίστιτς με έξοδο έδιωξε την μπάλα πριν τον Βουκμίροβιτς

58’ Σουτ του Βουκμίροβιτς έβγαλε με δυσκολία ο Ρίστιτς

57’ Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια

54’ Η πρώτη καλή φάση στο β΄μέρος με σουτ του Κουϊρουκίδη άουτ απο το οριζόντιο του Ρίστιτς

50′ Κίτρινη στον Κουϊρουκίδη για σκληρό μαρκάρισμα

46′ Ξεκίνησε το β’ μέρος. Αλλαγή για την Λάρισα με τον Ντάουτα στο γήπεδο αντί του Χαλκιαδάκη

45+4′ Ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας. Η Καλαμάτα με το γκολ του Αλεξόπουλου προηγείται 1-0 της Λάρισας

45+1’ Κίτρινη κάρτα στον Στεργίδη

40’ ΓΚΟΛ 1-0 η Καλαμάτα! Ο Ρίστιτς συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα Ζίζιτς στο ύψος της περιοχής, ο Κουιρουκίδης πήρε την μπάλα και προχώρησε, γύρισε την μπάλα στον Αλεξόπουλο ο οποίος με πλασέ άνοιξε στο σκορ

35’ Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα. Μετά την σέντρα του Καρανίκα απο δεξιά η άμυνα απέτυχα να διώξει, η μπάλα έφτασε στο Νούνιτς που εξ’ επαφής πλάσαρε άουτ

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο

29’ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Στεργίδης στην θέση του Καζβιρόπουλου

25′ Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες

18’ Μπαίνουν στο γήπεδο οι περίπου 100 οπαδοί της Λάρισας

16’ Μακρυνό σουτ του Φατιόν, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Φατιόν

14’ Υποδειγματική αντεπίθεση της Καλαμάτας κατέληξε κεφαλιά άουτ του Κουϊρουκίδη σε σέντρα του Βουκμίροβιτς

12’ Κάθετη του Κουιρουκίδη σε Αλεξόπουλο, πρόλαβε ο Ρίστιτς

7′ Ευκαιρία για την Καλαμάτα με σουτ του Βουκμίροβιτς μόλις άουτ απο το αριστερό δοκάρι του Ρίστιτς

6’ Άστοχο σουτ του Δήμου απο το ύψος της περιοχής

4′ Κόρνερ για την Λάρισα μετά απο σέντρα του Καρανίκα

1′ Με την Λάρισα στη σέντρα ξεκίνησε το ματς

-Συγκινητικές στιγμές πριν την έναρξη του αγώνα με τον ιδιοκτήτη της ΑΕΛ Αλέξη Κούγια και τον Γιώργο Ράλλη απο πλευράς Καλαμάτας να προσφέρουν ανθοδέσμες στην οικογένεια του αείμνηστου Παναγιώτη Μπαχράμη ενώ παράλληλα απο τα μεγάφωνα του σταδίου γινόταν αναφορά στην ζωή του.

Διαιτητής του παιχνιδιού έχει οριστεί ο Δημήτρης Μαλούτας από την Ημαθία. Βοηθοί του είναι οι Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης) και 4ος ο Κωνσταντίνος Πανυτσίδης (Κοζάνης).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καλαμάτα: Στεφανάκος, Kωνσταντινόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης, Ζαχαρόπουλος, Οσμάναγκιτς, Δήμος, Βουκμίροβιτς, Κουϊρουκίδης, Καζβιρόπουλος, Αλεξόπουλος

Λάρισα: Ρίστιτς, Μπάλλας, Χαλκιαδάκης, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Ασούμπρε, Ζίβκοβιτς, Μπούστος, Νούνιτς, Φατιόν

Καλησπέρα σας από το Δημοτικό στάδιο Παραλίας. Το sport365.gr θα σας μεταφέρει απευθείας στην δράση απο το μεγάλο ποδοσφαιρικό παιχνίδι της Καλαμάτας με την Λάρισα για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.