• Αναζήτηση

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 0-1. Νέα κακή εμφάνιση και ήττα για την Μαύρη Θύελλα

Η Ηλιούπολη νίκησε εκτός έδρας την Καλαμάτα με 1-0 και ανέβηκε στους 21 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 18 πόντους, παρά το γεγονός ότι ανέλαβε τα ηνία της “μαύρης θύελλας” ως νέος προπονητής ο Νίκος Αναστόπουλος.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-0 με το γκολ από το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Γιάννου στο 24′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και πίεζαν στον αγώνα, αλλά η Ηλιούπολη διατήρησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρία με τον Παντελίδη στο 51′ λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν φάσεις με την κεφαλιά του Μπαράλες στο 52′ λεπτό και με την κεφαλιά του Πασά στο 67′ λεπτό. Η Ηλιούπολη βρήκε λύσεις μέχρι τα τελευταία λεπτά και νίκησε εκτός έδρας την Καλαμάτα με 1-0.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 2′ ατομική προσπάθεια του Ακόστα που έκανε το σουτ, η μπάλα στα σώματα, έφθασε στον Άλβες που με νέο σουτ δεν βρήκε στόχο.

Στο 14′ σέντρα του Γιάννου, σε κόρνερ ο Αρίμπας.

Στο 24′ ωηλοκρεμαστό πλάσε του Γιάννου, είδε εκτός εστίας τον Κόβαλ και 0-1.

Στο 50′ λάθος στο κέντρο της άμυνας, ο Παντελίδης θα βγει σε τετ α τετ, πλάσε άουτ η μπάλα.

Στο 51′ κεφαλιά του Μπαράλες, ύστερα από κόρνερ, άουτ.

Στο 67′ κόρνερ του Τάτου, κεφαλιά του Πάσα άουτ.